Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Dunstan Shield 2 19 Oct 19 North Balwyn
8/152(cc) T Meredith 38  M Lukic 2/15 R Jones 2/26 R Sayer 2/30
def by East Doncaster
5/154 J Kendall 43 JP Green 41* M Vaiano 34  
Macleay Park (DS Bull Oval) 
B Turf (Armstrong Shield) 2 19 Oct 19 East Doncaster
7/168(cc) PJ Thompson 42 D Sayer 36* CD Welch 31  R Macafee 2/28 WR Wilson 2/37 M Crone 2/40
drew North Balwyn
6/79 J Cohen 42*  BJ Evans 2/10 D Sayer 2/20
Zerbes Reserve 
LOC 1 (McCarthy Shield) 3 19 Oct 19 Victorian Cavaliers Gold
6/141 R Thaindiuprasanna 44 N loganathan 44  B Diazikis 3/38
def East Doncaster
8/140 C Delange 33  R Thaindiuprasanna 3/7 I Warnakulasuriya 2/10
Swinburne Recreation Centre 
LOC 5 (Minahan Shield) 3 19 Oct 19 East Doncaster
6/118(cc) W Grabham 38*  be Henderson 2/16
def by Salvation Army Waverley
3/119 be Henderson 44 K Kottampally 28* B Henderson 26  
Serpells Community Reserve (Oval 2 - West) 
C South Grade 3 20 Oct 19 Ashwood
v East Doncaster
Essex Heights Reserve 
D South 1 6 Oct 19 East Doncaster
0/75 S Maizels 47* JR Oakley 25*  
def Carnegie
70  J Lyall 2/7 B Robson 2/12 DB Adams 2/21
Zerbes Reserve 
Veterans Division 2 (RW Webster Shield) 1 13 Oct 19 East Doncaster
7/142 D Goodwin 31 DW Bourke 25  V Rebello 2/23
def Salesian Old Boys
139 B Xerri 43* C De Silva 41*  C Diazikis 3/26 D Goodwin 2/21 DW Bourke 2/31
Zerbes Reserve 
Under 12 B Friday Grade (Blue) 2 18 Oct 19
25 Oct 19
East Doncaster
v Vermont South
Serpells Community Reserve (Oval 1 - East) 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Gold 3 20 Oct 19 East Doncaster Light Blue
v Blackburn Black
Zerbes Reserve 
Super 7's (Stage 1) Sunday - Gold 3 20 Oct 19 Blackburn Red
v East Doncaster Dark Blue
Morton Park (Oval 2 - West) 
VCV Over 50's B Grade Legends 1 13 Oct 19 Deakin
142 R Baptist 38 S Nugara 36*  G Feutrill 3/28 C Vaughan 2/19 W Grabham 2/20
def by East Doncaster
7/148(cc) GP Turnbull 42* AB Davidson 37  S Assauw 2/11 R Baptist 2/13
Bennettswood Reserve (South Oval)